Suç değil ama suçsa, o suçu işliyorum!..

SEÇTİKLERİMİZ – Aydın ENGİN T24 için yazdı: Boğaziçi Dayanışma'nın "12. Cumhurbaşkanına açık mektup"unu baştan sona dikkatle okudum. Tek satırında, kelimesinde bile herhangi bir suç unsuru yok. "Var" diyen savcıyı ve tutuklama kararı veren sulh ceza yargıcını herkesin önünde "tartışma düellosuna" davet ediyorum.

9 Şubat 2021 13:29
Manşet Resimleri

 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu "Boğaziçi Dayanışması" bir açık mektup yayımladı. Başlığı içeriğini haber veriyor: 12. Cumhurbaşkanına açık mektup.

"Açık mektup"a internette "Boun dayanışma" yazıp tıklayan herkes kolayca ulaşılabiliyor. Daha şimdiden o "Açık mektup"u okuduğunu ve aynen benimsediğini, altına imza koyduğunu açıklayan pek çok kişi var. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi Beyza Buldağ da erişenlerden biriydi. Açık mektubu o da yayımladı ve destekleyen tweetler attı.

Sonra sabaha karşı evi basıldı. Genç kadın gözaltına alındı, İzmir'den İstanbul'a getirildi. Ayrıntıları (henüz) bilmiyoruz ama İstanbul'da savcının karşısına çıkarıldı. İfade verdi. Savcı genç kadını tutuklanması istemiyle sulh ceza mahkemesine yolladı ve Beyza Buldağ dün tutuklandı. Şimdi hapiste…

… Aydın ENGİN’in T24’teki yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN