PKK mi kurşunladı, TSK mı bombaladı?

SiyasiHaber - Erdoğan’a göre gerçeği kim aydınlatacak? Hulusi Akar, Yaşar Güler ve Süleyman Soylu… 34 Kürt köylüsünün öldürüldüğü Roboski’yi hatırlıyor musunuz? Kimler aydınlatmıştı gerçeği? Necdet Özel, İdris Naim Şahin ve İsmet Yılmaz. Kimin ağzının içine bakıp konuşmuşlardı? Tayyip Erdoğan’ın… Aydınlandı mı Roboski? Aydınlanmadı… Demek ki Erdoğan’ın ağzının içine bakanlar aydınlatamaz gerçeği…

15 Şubat 2021 17:27
Manşet Resimleri

SiyasiHaber

PKK mi kurşunladı, TSK mı bombaladı?

Meşru mudur bu soruyu sormak?

Kim ne derse desin, hangi perdeden konuşursa konuşsun, hangi tehdidi savurursa savunsun, bırakalım bizim gibi gazetecileri, zihni şoven milliyetçilikle uyuşturulmamış her namuslu yurttaşın sorması gereken sorudur bu.

Zira vergiyi yurttaş veriyor…

Hülleli ihalelerle dolarına dolar katanların, binleri, onbinleri yanında çalıştıran patronların verdiği vergilerin toplamı sıradan yurttaşın, boğaz tokluğuna çalışanın verdiği vergilerin yanında solda sıfır, devede kulaktır. Bakın vergi istatistiklerine görürsünüz gerçeği.

İhale zenginleri, kapitalistler vergi ödeyen sıradan yurttaşın sorduğu soruyu soramazlar, para muslukları kısılır çünkü…

Sıradan yurttaş, boğaz tokluğuna çalışan vergi vermese… Uçaklar kalkıp bomba sallayamaz, Helikopterler operasyonda asker indiremez, tüfekler kurşun sıkamaz, İHA’lar SİLAH güdümlü mermi yollayamaz… Kısacası TSK’nın savaş kabiliyeti olamaz.

Bu nedenle vergisini ödeyen her namuslu yurttaş ısrarla yukarıdaki soruyu sormalıdır: PKK mı kurşunladı, TSK mı bombaladı?

Erdoğan Rize’de şöyle diyor:

"Bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. İlk etapta 42 terörist bu esnada gebertildi. Esirleri bunlar mağarada iyice köşeye sıkıştırarak en sonunda... Meclis'te biz bir soruşturma önergesi vererek bunun bütün detaylarını gündeme getirecekler. Bu sabah grup başkanımız Naci Bey ile konuştuk, adımını atacağız. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. İşin gerçeği nedir bunları anlatacağız. İşin içinde olan Milli Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacak."

Erdoğan’a göre gerçeği kim aydınlatacak?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar…

Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu…

Roboksi’yi hatırlıyor musunuz?

34 yoksul Kürt köylüsünün öldüğü Roboski’yi…

Kimler aydınlatmıştı gerçeği?

Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve de İçişleri Bakanı…

Kimin ağzının içine bakarak konuşmuşlardı?

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın…

Aydınlandı mı Roboski?

Aydınlanmadı…

Demek ki AKP Başkanı Tayyip Erdoğan’ın ağzının içine bakanlar aydınlatamaz gerçeği…

Gerçeğin aydınlanması mı istiyorsunuz?

Şu soruların cevabı verilmelidir önce…

  • TBMM’ne esir güvenlik görevlileriyle ilgili tam 6 soru önergesi verildiği halde niçin hiçbirisi cevaplanmamıştır?
  • Geçmiş dönemlerde PKK’nin elinde esir tutulanlar çeşitli girişimlerle serbest kalmışlarken, böyle bir yol mümkünken, niçin bu doğrultuda bir girişimde bulunulmamıştır?
  • Esir güvenlik görevlilerinin yakınları defalarca girişimde bulunulması çağrısı yaptıkları halde niçin siyasal iktidarın kılı kıpırdamamıştır?

Rize’de şunu da söylemiş Erdoğan:

-Hayatını kaybedenlerin hayat öykülerini yazsak batının edebiyatıyla, filme çeksek film arşiviyle yarışacak bir arşiv ortaya çıkar."

Orası kesin Erdoğan,  orası kesin (!)