İtikaf gözaltıları sürüyor: Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul da gözaltına alındı

Gaziantep’te itikafa girenlerin camide biber gazlı polis müdahalesi ile gözaltına alınmalarının ardından, dün gece de bir çok ilde camilere yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul ve 14 yaşındaki oğlunun da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

4 Mayıs 2021 10:16
Manşet Resimleri

Furkan Vakfı mensubu bir grubun Antep’te bir camide itikafa girmeleri ve salgın tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle polisin biber gazı müdahalesiyle gözaltına alınmasının ardından vakfın kurucusu Alparslan Kuytul Adana'da itikaf için bulundukları camide gözaltına alındı.

 

Kuytul'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, polis eşliğinde camiden çıkarılan Kuytul ve beraberindekiler, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

 Kuytul’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar!"

 

Furkan Vakfı sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde, Adana’nın yanı sıra, Mersin, Manisa, Elazığ gibi illerde de camilere yapılan eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınanlar olduğu bilgisi paylaşıldı.

Kuytul’un eşi Semra Kuytul da Twitter’dan “Camilere yapılan baskının akabinde evimin önüne gelen arkadaşlara polis resmen işkence yaparak gözaltı yaptı.. Hepsini gördük, kaydettik.. Paylaşacağız” mesajını paylaştı.

 

Gözaltı işleminin ardından bir grubun Adana emniyeti ve Kuytul'un evinin önüne gittiği ancak polis müdahalesi ile karşılaştıkları kaydedildi.